sobota, 5 lipca 2014

AleBrowar – HopSasa



AleBrowar – HopSasa 14°blg 5%ABV 60IBU

Kolor: Jasno żółty, wręcz ciemno słomkowy, opalizuje.
Piana: Średnio pęcherzykowa i obfita. Dość trwała, ładnie zdobi szkło.
Zapach: Aromaty zdecydowanie chmielowe. Na pierwszym planie ziołowość i przyprawowość. W tle pojawiają się lekkie cytrusy a po ogrzaniu nawet delikatne owoce tropikalne. Jest też zbożowość oraz słodowość (nuta pilzneńska). Pod chmielowym aromatem ukryta delikatna nuta diacetylu.
Smak: Na pierwszym planie dominuje dość czysta, ziołowa goryczka. Obawiałem się nieprzyjemnych, długich posmaków słomiano trawiastych, na szczęście z powodzeniem udało się ich uniknąć. Całkiem solidne nachmielenie zostało odpowiednio skontrowane słodową podbudową.
Wysycenie: Niskie, zdecydowanie nadające piwu pijalności.
Opakowanie: Nowofalowe etykiety AleBrowaru jak najbardziej trafiają w mój gust. Podstawowe informacje dotyczące parametrów oraz składu są zawsze mile widziane. Kapsel firmowy.
Komentarz: Bardzo ciekawe odejście od amerykańskich chmieli na rzecz polskiej Iungi. Całość bardzo ciekawa, pijalna i nieprzesadzona co bywa trudne do osiągnięcia przy użyciu polskich chmieli w takiej ilości. HopSasa jako jeden z niewielu przedstawicieli nowo narodzonego stylu PIPA to kolejny zdecydowany krok naprzód w piwnej rewolucji. Nie bez kozery na krawatce znalazło się więc logo „Hop Heads of Poland”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram