czwartek, 24 lipca 2014

HaandBryggeriet – Belgisk PaleHaandBryggeriet – Belgisk Pale Ale 6,5%ABV

Cena: 17zł
Temperatura serwowania: 10°C (Norwegowie sugerowali na opakowaniu 6-8°C ale nie posłuchałem)

Kolor: Pomarańczowy, mocno opalizujący.
Piana: Piana niesamowicie obfita oraz drobna, niemal jak na śmietanie. Przepięknie pracuje w szkle oraz utrzymuje się do samego końca. Mocny lacing.
Zapach: Na pierwszym planie typowo belgijskie aromaty (brzoskwinia, skórka pomarańczowa). W tle przyjemna chmielowa cytrusowość, która nie dominuje a jedynie przyjemnie współgra z resztą. Całość podkreśla przyjemna przyprawowość połączona z lekkim alkoholem.
Smak: Dość wysoka pełnia została odpowiednio skontrowana goryczką o cytrusowo-ziołowym charakterze. Pojawiają się smaczki karmelowe oraz owocowe. Alkohol wyczuwalny w przyjemny sposób, delikatnie grzeje po przełknięciu.
Wysycenie: Wysokie, typowe dla piw belgijskich, przyjemnie szczypie w język i niestety szybko wypełnia żołądek.
Opakowanie: Typowe dla norweskiego Haandbryggeriet, nie powala estetyką ale i nie straszy. Niestety brak informacji o ekstrakcie oraz wartości IBU. Kapsel golas.
Komentarz: Fajne połączenie belga z APA. Odpowiednio stonowane i nie przesadzone.  Jednocześnie zachowuje cechy charakterystyczne dla obu styli. Zdecydowanie do powolnego sączenia, w przeciwnym wypadku może szybko zaskoczyć „procentami obojętności”. HaandBryggeriet BPA jest przykładem, że doskonałe piwo to kwestia przede wszystkim receptury i wykonania a nie regionu.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram