niedziela, 13 lipca 2014

Weird Beard – Decadence Stout
Weird Beard – Decadence Stout 15°blg 5,5%ABV

Styl: Robust Stout

Kolor: Czarny, nieprzenikniony, smołowaty.
Piana: Piana ciemno beżowa, wręcz wpadająca w brąz. Bardzo obfita, kremowa. Świetnie „pracuje” w szkle.
Zapach: Typowa stoutowa mieszanka kawy, paloności oraz czekoladowości w wydaniu bardzo intensywnym i ewoluującym z czasem. Pojawiają się aromaty estrowe, lukrecjowa oraz dosłownie cień przyprawowej ostrości (coś jakby chili).
Smak: Na pierwszym planie relatywnie wysoka pełnia, którą piwo zawdzięcza bardzo płytkiemu odfermentowaniu. W ślad za nią pojawiają się posmaki kwaśne, pochodzące od słodów palonych. Mieszanka nut kawowych, palonych i czekoladowych z czasem ewoluuje, na finiszu stając się słodsza. Goryczka na średnim poziomie, przyjemna, odpowiednio kontruje słodowe body. Użyte chmiele to East Kent Goldings i Chinook.
Wysycenie: Bardzo niskie, zdecydowanie nadające piwu „gładkości” - typowe dla stylu.
Opakowanie: Bardzo ładna etykieta w mrocznym, wręcz trupim klimacie. Na kontrze można poczytać historię na temat stoutów nasycanych azotem oraz CO2. Kapsel z wesołą czaszką.
Komentarz: Bardzo ciekawy stout. Pełny i bogaty w aromaty oraz smaki, które uwalniając się z czasem przynoszą kolejne przyjemne doznania. Wysoka pełnia przy niskim poziomie alkoholu jest miłą odskocznią od całej gamy mocno odfermentowanych, wodnistych dry stoutów.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram