wtorek, 2 września 2014

Amager Bryghus – Hr. FrederiksenAmager Bryghus – Hr. Frederiksen 10,5%ABV

Cena: 22zł (0,5l)
Temperatura serwowania: od ok. 12°C

Kolor: Czarny, czarny, czarny - idealnie.
Piana: Pomimo, iż nie jest obłędnie obfita, to utrzymuję się w miarę długo jak na piwo o tak wysokiej zawartości alkoholu.
Zapach: Aromat bardzo bogaty, pełny. Mnóstwo nut czekoladowych oraz kawowych. Po ogrzaniu ujawniają się ciemne oraz suszone owoce. Całości dopełnia delikatny, szlachetny alkohol.
Smak: Smak jest niemalże odzwierciedleniem genialnych aromatów. Jedyne czego brak to słodyczy, która została zastąpiona wytrawnością. Wysoka pełnia dostała odpowiednio zbalansowana goryczką chmielową.
Wysycenie: Na średnim poziomie. Czasami dobre wysycenie piwa można poznać po tym, że po prostu nie przeszkadza w degustacji.
Opakowanie: Prosta, dość typowa dla standardowych piw Amagera. Niestety także jak zazwyczaj brak jakichkolwiek informacji poza zawartością alkoholu.
Komentarz: Świetny RIS. Bardzo złożony, typowo degustacyjny. Pomimo dość znacznej zawartości alkoholu nie męczy (zdecydowanie w czołówce pijalności wśród „nightcapów”). Warto schłodzić go nieco mocniej a następnie powoli ogrzewać w dłoni aby mógł uwolnić pełną paletę smaków i aromatów jakie w sobie kryje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram