poniedziałek, 1 września 2014

To Øl – Half N HafniaTo Øl – Half N Hafnia 10,2%ABV

Cena: 21zł (0,3l)

Kolor: Całkiem czarny, niemal smołowaty, nieprzejrzysty.
Piana: Dość drobna i niezbyt obfita. Nie utrzymuje się długo jednak przy tym woltażu jest to w pełni wybaczalne.
Zapach: W aromacie mnóstwo paloności, kawy. Nuty drzewne oraz waniliowe wynikające z leżakowania w beczce delikatne, nie nachalne. Aromaty chmielowe stonowane, jednak zdecydowanie Wyraźna, lecz bardzo przyjemna nuta alkoholowa. Kwaśność pochodząca od palonych słodów została świetnie ukryta.
Smak: Pierwsze odczucie to niezłe wyważenie piwa – doskonale zbalansowane, nie przegięte w najmniejszym stopniu. Pojawia się gorzka czekolada, która mieszając się z alkoholem tworzy smak znany z pralin. Po ogrzaniu ujawnia się delikatna ziołowa przyprawowość. Całość wysokiej pełni została na szczęście odpowiednio skontrowana solidną goryczką chmielową.
Wysycenie: Dość niskie, jak najbardziej adekwatne do stricte degustacyjnego stylu.
Opakowanie: Etykiety brak, gdyż piwo degustowałem w Multi Qlti Tab Bar. Za to duży plus za podanie piwa w Teku, z czym niestety rzadko mam okazję się spotkać.
Komentarz: Podsumowując Half N Hafnia to świetny RIS. Leżakowanie wniosło jedynie delikatne aromaty oraz posmaki. To bardzo dobrze – można się skupić na subtelnych nutach, gdyż piwo jest wielowymiarowe i niesamowicie ewoluuje w trakcie picia.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram