piątek, 10 października 2014

Beer Here – Dark Hops


Beer Here  – Dark Hops 8,5%ABV

Cena: 21zł
Temperatura serwowania: ok. 12°C lecz warto pozwolić piwu aby się ogrzało

Kolor: Brunatny, coca coli, delikatnie opalizujący.
Piana: Obfita, drobna i niesamowicie trwała. Utrzymuje się do samego końca w postaci pięknej warstwy (w sumie to nie opada wcale), doskonale pracuje w szkle.
Zapach: Aromat bardzo intensywny, złożony i bogaty. Jest mnóstwo cytrusów, nut sosnowych oraz brzoskwini ale także subtelnego karmelu oraz delikatnej paloności. Doskonale zrównoważona mieszanka. W sumie mógłbym tylko wąchać.
Smak: Smak jest odzwierciedleniem aromatów. Po prosto obłędny balas. Wszystkiego jest dużo a pomimo tego żadna ze składowych nie wybija się ponad pozostałe. Goryczka o typowo cytrusowym profilu, wyczuć można także melon oraz ananas. Paloność obecna na średnim poziomie. Towarzyszy jej wytrawny karmel. Alkohol idealnie ukryty.
Wysycenie: Na średnim poziomie, jak najbardziej odpowiednie aby w pełni uwypuklić wszelkie aromaty a przy tym zapewnić pijalność na przyzwoitym poziomie.
Opakowanie: Wesoła grafika na etykiecie nawiązująca prawdopodobnie do „Men In Black”. Kapsel niestety golas.
Komentarz: Piwo zostało opisane jako hoppy black ale. Jeśli założyć, że jest to black IPA to zdecydowanie stwierdzam, iż to najlepsza interpretacja stylu jaką miałem okazję próbować. Piwo po prostu genialne, przy czym cena jest śmiesznie niska w zamian za takie doznania. Polujcie na to piwo koniecznie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram