środa, 1 października 2014

Bristol Beer Factory – Southville Hop

Bristol Beer Factory – Southville Hop 6,5%ABV

Cena: 16zł (0,5l)
Temperatura serwowania: ok. 12°C

Kolor: Barwa ciemnozłota, miodowa, wręcz wpadająca w pomarańcz. Delikatnie opalizuje, unosi się mnóstwo drobinek chmielowych, których filtracja mogłaby odbić się negatywnie na aromacie chmielowym.
Piana: Średnio obfita. Dość szybko opada lecz utrzymuje się do końca w postaci cienkiej warstewki. Bardzo mocny i ładny lacing.
Zapach: Wyraźny aromat chmielowy o typowo cytrusowym profilu. W tle przyjemna żywiczność. Po ogrzaniu pojawia się także tropikalna melonowa słodycz.
Smak: Goryczka przyjemna, silna lecz dość krótka. Nie zalega. Prym wiodą cytrusy, lecz wyczuwalna jest także miła ziołowość oraz subtelna trawiastość. Kontra słodowa minimalna, w zupełności jednak wystarczająca. Całość dość wytrawna, jednak nie wodnista.
Wysycenie: Na średnim poziomie, odpowiednie.
Opakowanie: Etykieta prosta w formie jak to u BBF. Zostało umieszczone info, że piwo w 2012 roku otrzymało złoto od Society of Independent Brewers. Kapsel golas.
Komentarz: Bardzo przyjemna, dobrze zbalansowana IPA. Zdecydowanie sesyjna. Warto spróbować tym bardziej, że cena jest całkowicie adekwatna do tego co oferuje nam piwo.

1 komentarz:

  1. Piłem w Drapers Bar w Coventry. Gdy zapytałem Panią czy mają jakieś IPA, to powiedziała, że obecnie nie mają żadnego, a Southville to zwykły ale. Chciałbym pić częściej takie zwykłe ale. Cena w barze 5,50 funta, więc 16 zł to okazja :D

    OdpowiedzUsuń

Instagram