sobota, 18 października 2014

Dark Horse – Tres Blueberry Stout


Dark Horse – Tres Blueberry Stout 7%ABV

Cena:18zł

Kolor: Na pierwszy rzut oka idealnie czarne. Po dokładniejszym zbadaniu sprawy jawi się jako bardzo ciemny brunatny, nikłe refleksy przy dnie szkła.
Piana: Piana pomimo przepięknej orzechowej barwy niemal nie występuje. Lacing również znikomy. To chyba największy minus piwa.
Zapach: Aromaty typowe dla stoutu – kawa, czekolada, kakao. Dodatkowo ujawniają się ciemne owoce leśne, bardzo przyjemne. Na finiszu cień kwaskowości, ciężko stwierdzić czy od dodatku owoców, czy też od palonych słodów.
Smak: Odczucie w ustach bardzo gładkie i pijalne. Piwo pomimo znacznej wytrawności pozostawia słodkawy, owocowy aftertaste. Paloność oraz kwaskowość na niskim poziomie. Goryczka delikatna, na minimalnym poziomie. Alkohol nieobecny.
Wysycenie: Niemal zerowe – możliwe, że stąd takie problemy z wytworzeniem i utrzymaniem pienistości.
Opakowanie: Etykieta ładna, lecz bez rewelacji. Nie rzuca się szczególnie w oczy stojąc na półce. Kapsel z logo.
Komentarz: Ciekawa interpretacja oraz podejście do stylu. Poza brakiem piany wszystko bardzo poprawne i przyjemne. Jagodowa/borówkowa owocowość nie została przesadzona i na szczęscie nie uczyniła trunku smakowym produktem piwopodobnym. Szczególnie polecam tym, którzy nie przepadają za bardzo palonymi oraz gorzkimi stoutami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram