piątek, 24 października 2014

Hornbeer – Happy Hoppy Viking


Hornbeer – Happy Hoppy Viking 9,3%ABV 130IBU

Cena: 21zł
Temperatura serwowania: ok.14°C

Kolor: Barwa ciemnej miedzi. Dość mocno opalizuje.
Piana: Piana obfita o fakturze kawowej cremy. Niesamowicie drobna, niemal jak na piwie serwowanym na azocie. Utrzymuje się bardzo długo przy czym spektakularnie wręcz oblepia szkło.
Zapach: W aromacie potężne uderzenie cytrusów. W ślad za nimi pojawia się melon oraz arbuz. Całość dość słodka wraz z karmelową podbudową. Alkohol niewyczuwalny.
Smak: W smaku również jest bardzo słodko. Dominuje słodowość oraz karmel. Goryczka pomimo, iż solidna została zepchnięta na dalszy plan. Za to jej profil jest świetny – doskonały cytrusowy mix, wyraźny, krótki, nie pozostający, bez cienia ziołowości. Alkohol po ogrzaniu objawia się tradycyjnie jako „grzanie” w przełyk, jednak jest to jak najbardziej przyjemne.
Wysycenie: Bardzo niskie. Nieco wyższe nadałoby piwu lekkości w odbiorze.
Opakowanie: Etykiety Hornbeer mają swój urok. Kapsel z logo, tym razem srebrny.
Komentarz: Bardzo przyjemne Double India Pale Ale. Pomimo wysokiej zawartości IBU goryczka została niestety mocno stłumiona przez ogromną słodowość. Nieco większa wytrawność z pewnością nadałaby lepszej pijalności. Pomimo tego jest naprawdę nieźle. Nadal nie pojmuję czemu w naszym kraju nikt nie jest w stanie wypuścić na rynek trunku tej klasy. Piwo idealne na obecne deszczowe popołudnia. Polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram