czwartek, 9 października 2014

Revelation Cat – Bombay Cat


Revelation Cat  – Bombay Cat 9%ABV

Cena: ok. 14zł
Temperatura serwowania: 16°C
 
Kolor: Typowy dla pepsi, nie idealnie czarny, lecz nie wiele mu brakuje. Klarowne.
Piana: Średnio obfita i nie całkiem drobna. Dość szybko opada, jednak na pocieszenie pozostawia bardzo mocne koronki na szkle.
Zapach: Niesamowita mieszanka nut cytrusowych, żywicznych, tropikalnych wraz z ciemnymi owocami, delikatną palonością oraz alkoholem. Całość sprawia wrażenie gęstego likieru. Bardzo intensywne i przyjemne.
Smak: Smak również nasuwa skojarzenia z likierem. Dominuje nuta sosnowa, słodka i lepka. Goryczka na średnim poziomie, dość ziołowa, jednak wydaje się pochodzić częściowo od palonego słodu. Nuty karmelowe oraz pumpernikla mocno wytrawne, gorzkawe. Alkohol wyraźny lecz w przyjemny sposób.
Wysycenie: Średnie.
Opakowanie: Styl etykiet Revelation Cat do mnie przemawia. Jedyne czego bym sobie życzył to więcej informacji na temat parametrów piwa czy użytych surowców. Koci kapsel.
Komentarz: Dość niezwykłe piwo. Skojarzenia z barleywine jak najbardziej trafne. Pierwszy raz spotykam się z taką interpretacją Black IPA (konkretnie to wersja imperial/double). Piwo jest niesamowicie „nalewkowe”, wyklejające i pozostające w ustach jeszcze długo po przełknięciu. Bardzo ciekawe doświadczenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram