piątek, 7 listopada 2014

Birra del Borgo & Dogfish Head – My Antonia


Birra del Borgo & Dogfish Head – My Antonia 7,5%ABV

Cena: 27zł (0,75l)
Temperatura serwowania: podane na kontrze 12-14°C wydaje się całkiem sensownym rozwiązaniem

Kolor: Mocno żółty, miodowy. Całkiem silne lecz jednorodne zmętnienie.
Piana: Bardzo obfita oraz drobna. Średnio trwała, opada do cienkiej warstewki. Pozostawia niesamowicie mocny lacing.
Zapach: Wyraźne nuty chmielowe, na przemian ziołowe oraz nieco słodkie. W tle dużo zbożowości. Po ogrzaniu ujawnia się bardzo wyraźna estrowość, niezbyt pożądana w stylu „imperial pils”, jednak pomimo tego całkiem miła.
Smak: Na pierwszym planie dość wysoka pełnia, gładka faktura nieco wyklejająca usta. Goryczka chmielowa wyraźna, jednak co najwyżej na średnim poziomie. Pojawiają się smaczki białych owoców a po ogrzaniu przyjemna ziołowość. Alkohol obecny, w przyjemny sposób.
Wysycenie: Bardzo niskie. Zdecydowanie spodziewałem się wyższego.
Opakowanie: Butelka wraz z klasyczną etykietą oraz kapturkiem termokurczliwym bardzo do mnie trafia. W końcu opakowanie choć nie najważniejsze także może mieć wpływ na postrzeganie piwa. Natrafiłem w internecie na rodowód nazwy piwa lecz nie zaprzątałem sobie tym zbytnio głowy.
Komentarz: Ciekawy trunek. Rzadko spotyka się tego typu piwa. Nie oferuje spektakularnych doznań smakowych lecz mimo wysokiej zawartości alkoholu pijalność jest na bardzo wysokim poziomie. Pomimo tego, że spodziewałem się zupełnie innego profilu goryczki oraz aromatu, nie czuję się rozczarowany. Z pewnością warto sięgać po tego rodzaju kolaboracje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram