czwartek, 6 listopada 2014

BrewFist & Prairie Artisan Ales – Spaghetti Western


BrewFist & Prairie Artisan Ales – Spaghetti Western 8,7%ABV 60IBU

Cena: 14zł
Temperatura serwowania: ok. 15°C

Kolor: Całkowicie czarny i nieprzejrzysty – niemal smołowaty.
Piana: Niezbyt obfita i trwała, jednak utrzymuje się w postaci cienkiej warstewki dość długo. Ładnie przy tym zdobi szkło.
Zapach: Na pierwszym planie oczywiście bardzo mocny aromat kawy. W ślad za nią delikatna paloność oraz subtelna nuta popiołu. Po lekkim ogrzaniu ujawnia się lekka słodycz – typowo porterowa. Całość jest bardzo intensywna i przyjemna. Już na samym wąchaniu spędziłem dobrą chwilę
Smak: W smaku występuje mały dysonans. Co prawa na początku piwo sprawia wrażenie mocno wytrawnego, to po chwili ujawnia się słodki, pralinowy posmak. Bardzo lubię tego typu zmiany smakowe. Poza tym jest bardzo klasycznie – kawa, czekolada (gorzka), lekka paloność. Dużym plusem jest niemal całkowity brak pochodzących od palonego słodu posmaków kwaśnych. Jedynie do czego mógłbym się przyczepić to minimalna obecność alkoholu. Przy tym woltażu mógłby być całkowicie ukryty.
Wysycenie: W górnych granicach dla stylu. Wydaje mi się, że nieco niższe byłoby bardziej adekwatne.
Opakowanie: Etykieta jest po prostu genialna. Mix kadrów rodem z „Dobry, zły i brzydki” w świetnym wręcz "kreskówkowym" klimacie. Kapsel z logo.
Komentarz: Bardzo dobry Coffee Stout. Bogactwem smaków i aromatów nie ustępuje większości RISów. Doskonale dobrany balans pomiędzy pełnią a poziomem goryczki. Zdecydowanie najlepsze piwo ze stajni BrewFist jakie miałem okazję do tej pory spróbować. Jeśli na nie natraficie – koniecznie bierzcie bo warto.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram