czwartek, 6 listopada 2014

BrewFist – Spaghetti Western Grappa Barrel Aged


BrewFist – Spaghetti Western Grappa Barrel Aged 8,7%ABV

Cena: 19zł
Temperatura serwowania: ok. 15°C

Kolor: Podobnie jak w zwykłej wersji jest idealnie czarny.
Piana: Piana nieco mizerna, szybko opadająca. Na plus jej przepiękna beżowa barwa. Delikatnie zdobi szkło.
Zapach: Również można doszukać się mnóstwa kawy, czekolady oraz paloności w tle. Na pewno znaczną różnicą jest pojawiająca się wyraźna słodycz. Profilem przypomina lukrecję lub też czekoladowe praliny. Po ogrzaniu ujawnia się subtelna i również słodka wanilia. Alkohol bardziej wyczuwalny.
Smak: W smaku wytrawna kawa ustąpiła pola czekoladkom z alkoholem. Jest on mocno wyczuwalny, jednak pomimo tego nadal przyjemny. Odniosłem wrażenie jakbym pił RIS o mocy 14% lub więcej. Poza tym jest zdecydowanie bardziej owocowo – ujawniają się śliwki, rodzynki oraz świeże winogrona. Kwaskowość na średnim poziomie – nieznacznie wyższa. W posmaku bardzo delikatnie ściągająca tanina – również przyjemna.
Wysycenie: Odnoszę wrażenie, że nieco niższe niż w zwykłej wersji. Tak czy inaczej bardzo dobrze dopasowane.
Opakowanie: Etykieta nieco mniej pomysłowa lecz nadal w świetnym klimacie. Kapsel z pięścią.
Komentarz: Nie mniej świetne piwo. Dużo mniej w nim typowego stoutu za to doskonale czuć leżakowanie w beczce. Ciężko mi rozpoznać typowe nuty dla „włoskiego bimbru” gdyż nie miałem okazji kosztować grappy. Przyjmując jednak książkową definicję tego trunku mogę z pewnością stwierdzić, że jego charakter został oddany piwu (winogrona, lekka taniczność). Bardzo dobry leżak w równie dobrej cenie. Polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram