środa, 19 listopada 2014

Buxton Brewery – TSAR


Buxton Brewery – TSAR 9,5%ABV

Cena: 16zł
Temperatura serwowania: ok. 15°C

Kolor: Prawie idealnie czarne. Nawet pod światło praktycznie nie widać brunatniejszych refleksów. Klarowność ciężko ocenić.
Piana: Jak widać na zdjęciu piana jest potężna. Dość drobna i trwała. Z czasem jednak opada do cienkiej warstwy. Lacing bardzo mocny.
Zapach: Na pierwszym planie mocna, czarna i gorzka kawa. Tuż za nią pojawia się czekolada. Piwo z czasem nabiera słodkich aromatów kojarzących mi się z lukrecją oraz marcepanem. Wszystko doprawione jest lekką kwaśną nutą palonego słodu.
Smak: W smaku dzieje się dużo. Połączenie czekolady z wyraźnym alkoholem dało pralinowy efekt. Nie ma tu jednak zbyt wiele słodyczy. Piwo wydaje się być dość wytrawnym. W dodatku nikła goryczka chmielowa została spotęgowana tą pochodzącą od palonego słodu oraz nieco szorstką alkoholową. Podobnie jak w aromacie wraz z ogrzaniem do głosu dochodzi słodycz.
Wysycenie: Na początku wydawało mi się bardzo wysokie. Pomimo tego piwo pije się bardzo gładko.
Opakowanie: Etykieta oraz kapsel są standardowe dla Buxton Brewery i na mnie niestety wrażenia nie robią.
Komentarz: Całkiem fajny RIS. Dość ostry i niezbalansowany. Bardzo lubię od czasu do czasu po takie sięgać. Na etykiecie widnieje napis  „drikn fresh” i rzeczywiście słyszałem negatywne opinie od osób, które piły go odleżakowanego. Cena w stosunku do tego co piwo oferuje wydaje się być świetna. Polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram