sobota, 15 listopada 2014

Doctor Brew – Double IPA


Doctor Brew – Double IPA 18°blg 8%ABV 99IBU

Cena: ok. 8zł
Temperatura serwowania: od ok. 12°C

Kolor: Ciemnego złota, miodowy, niemal wpada w pomarańcz. Całkiem adekwatny dla stylu. Opalizacja lekka.
Piana: Średnio obfita i równie trwała. Opada do cienkiej warstewki, ta jednak utrzymuje się bardzo długo. Lacing bardzo mocny – szkło jest całkowicie oblepione gęstą koronką.
Zapach: Aromat zdecydowanie słodki – typowo tropikalny. Doszukałem się dojrzałego melona, brzoskwini oraz banana (estry). Cytrusy zepchnięte na dalszy plan.
Smak: Goryczka zdecydowana i na niezłym poziomie. Duży plus za jej krótkość – błyskawicznie zostaje stłumiona solidnym body. Niestety jej profil smakowy jest ziołowy oraz trawiasty. Nie tego oczekiwałem (użyte chmiele to Amarillo, Cascade, Centennial, Summer oraz Magnum, którego właśnie bym winił o powstały efekt). Pomimo wysokiego ekstraktu piwo jest zaskakująco lekkie oraz pijalne. Alkohol został nieźle zamaskowany – jeśli nie ogrzejemy piwa do temperatury pokojowej, niemal się nie ujawni.
Wysycenie: Całkiem spore, mimo to do zaakceptowania.
Opakowanie: Etykiety DB pomimo czytelności, spójności oraz prostoty coraz mniej do mnie trafiają. Kapsel jaki jest każdy widzi.
Komentarz: Mam mieszane uczucia co do piwa. Na plus przemawia świetna wręcz pijalność. Niestety jednowymiarowość smaku popsuła mi mocno degustację. Prawdopodobnie znów się powtórzę lecz wydaje mi się, że polski craft nadal nie do końca radzi sobie z mocnym chmieleniem amerykańskimi odmianami. W najlepszym wypadku wypada dość przyzwoicie. Podziwiam chłopaków z Doctor Brew za niesamowite tempo wypuszczania kolejnych nowości, jednak ciągle mam pewne zastrzeżenia do jakości warzonych pod ich szyldem piw. Oby w krótkim czasie zmieniło się to na lepsze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram