wtorek, 4 listopada 2014

Emelisse – White Label White Wine BA Bordeaux


Emelisse – White Label White Wine BA Bordeaux 17°blg 8%ABV 45IBU

Cena: 19zł
Temperatura serwowania: 12°C – zgodnie z sugestią na etykiecie

Kolor: Bardzo ciemnego złota, wpada w miedziany. Występuje delikatna opalizacja.
Piana: Średnio obfita i nie tak drobna jakbym sobie tego życzył. Opada do cienkiej warstewki która jednak utrzymuje się praktycznie do końca degustacji. Przepięknie oblepia szkło.
Zapach: Aromat po prostu fenomenalny. Od razu wiadomo, że mamy do czynienia z piwem leżakowanym w beczce. Pojawia się kwaśność, winność a nawet subtelna nutka octowa. Spora dawka estrowej owocowości. Alkohol pod koniec wyczuwalny, mimo to delikatny i subtelny.
Smak: Smak również nie zawodzi. Na początku uderza całkiem mocna ziołowa goryczka. Jest jednak niesamowicie wręcz krótka. Po dosłownie kilku sekundach ustępuje całkowicie pozwalając dojść do głosu innym smakom. Pojawiają się nuty dzikie, serowe. Aftertaste długi, lekko słodki oraz bardzo ziemisty.
Wysycenie: Dość niskie – mam wrażenie, że to dość typowe dla piw leżakowanych.
Opakowanie: Etykieta według mnie jest najsłabszą częścią tego piwa. Pomimo tego znalazło się na niej całkiem sporo informacji. Kapsel bez logo.
Komentarz: Ratebeer podpowiada, że jest styl to Double IPA. Poza solidną goryczką nie jestem co do tego przekonany, lecz w niczym to nie przeszkadza gdyż piwo jest po prostu świetne. W pełni pokazuje potencjał i wpływ leżakowania w różnorakich beczkach. Tak się składa, że beczki po czerwonym winie dają jedne z moich ulubionych posmaków. Jeśli reszta piw z serii okaże się równie dobra to śmiało mogę stwierdzić, że ich zakup w tej cenie zakrawa na „interes życia”. Zdecydowanie polecam!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram