czwartek, 6 listopada 2014

Hornbeer – The Fundamental Blackhorn


Hornbeer – The Fundamental Blackhorn 10%ABV

Cena: 23zł
Temperatura serwowania: ok. 16°C

Kolor: Idealnie wręcz czarny i nieprzejrzysty. Patrząc pod światło można dostrzec jedynie nikłe brunatne refleksy tuż przy krawędzi szkła. Wydaje się lekko opalizować.
Piana: Niesamowicie obfita i równie trwała co przy tej zawartości alkoholu jest godne podziwu. Oblepia szkło nie mniej spektakularnie przy czym przepięknie błyszczy się niczym piana z płynu do naczyń.
Zapach: Bardzo intensywny aromat kawy oraz gorzkiej czekolady. Z czasem staje się nieco słodszy. Alkohol obecny przez cały czas jednak bardzo przyjemny. W tle subtelna nuta ziołowa – najprawdopodobniej pochodząca od chmielu.
Smak: W smaku pierwszy plan został zdominowany przez solidną paloność. Jest wręcz lekka nuta popiołu. Podobnie jak w aromacie początkowa wytrawność z czasem pozwala dojść do głosu nieprzesadzonej słodyczy. Pomimo tego goryczka jest solidna. Typowo ziołowa, minimalnie zalega. Wysoka zawartość alkoholu została świetnie ukryta.
Wysycenie: Niskie – bardzo gładkie.
Opakowanie: Niemal całkowicie czarna etykieta z „nocnym krecikiem” na przedzie. Kapsel firmowy.
Komentarz: Kolejny doskonały niemal Russian Imperial Stout od Hornbeer. Tym razem w odsłonie dość drapieżnej (paloność, alkohol). Prawdopodobnie dłuższe leżakowanie nieco wygładziłoby te smaczki. Na szczęście nie leżakowałem go zbyt długo bo ta ostrość bardzo mi posmakowała. Naprawdę warto!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram