poniedziałek, 22 grudnia 2014

Amager Bryghus – Danish Metal


Amager Bryghus – Danish Metal 10%ABV

Cena: 24zł
Temperatura serwowania: okolice 15°C

Kolor: Brunatny, ciemny lecz nie całkowicie czarny.
Piana: Całkiem ładna, drobna i dość obfita. Redukuje się do cienkiego krążka przy czym przyzwoicie oblepia szkło. Dość typowo dla tak mocnego piwa.
Zapach: Wyraźna kawowość na pierwszym planie. Towarzyszy jej czekolada. Z początku dość gorzko, w miarę ogrzewania ujawnia się słodycz i pełnia. Dochodzi lukrecja oraz kakao. Alkohol niemal wcale nie zamaskowany – całkiem nieźle siecze po nozdrzach.
Smak: No i cóż mam tu napisać? Jest bardzo klasycznie. Kawa, czekolada, kakao, posmaczki palone, ciut karmelu i wysoka pełnia. Wymlaskałem nawet delikatny posmaczek ogniskowego popiołu. Na dodatek otrzymujemy sporą dawkę alkoholu. Całość dość ostra, drapiąca lecz przyjemna.
Wysycenie: Oceniając w stylu – jest zdecydowanie na średnim poziomie (nawet ciut powyżej średniego). Osobiście wolałbym niższe.
Opakowanie: Etykieta jak to u Amagera – ładna, zwraca na siebie uwagę na półce sklepowej. Kapselek z logo.
Komentarz: Bardzo klasyczny Russian Imperial Stout. Piwo miałem okazję już pić wcześniej, lecz jedyne co zapamiętałem to, że wydało mi się wtedy dużo słodsze. Tym razem w szkle wylądowało piwo nieuładzone, drapieżne. I dobrze. Jak wiadomo (lub nie) lubię sobie zrobić odskocznię od mocno wyleżakowanych RISów i zaatakować kubki smakowe czymś agresywnym. Oczywiście do leżakowania nadawałoby się doskonale. Polecam bardzo :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram