środa, 24 grudnia 2014

Beer Here – Jule IPA


Beer Here – Jule IPA 7%ABV

Cena: 20zł
Temperatura serwowania: ok. 12°C

Kolor: Idealnie złoty. Poza nielicznymi drobinkami chmielowymi całkiem klarowne.
Piana: Obfita, drobna i niesamowicie trwała. Bardzo długo utrzymuje się w postaci kilkucentymetrowej czapy oraz mocno osadza się na szkle. Po prostu wzorcowa.
Zapach: Intensywne nuty owoców tropikalnych. Obecne także cytrusy (skórka pomarańczowa). W tle pojawia się subtelna żywiczność. Całość bardzo złożona i bogata – występują wszelkie niuanse typowe dla IPA.
Smak: Nie mniej dzieje się w smaku. Pojawia się posmak słodkiej nalewki…. chmielowej – a jakże. Posmak już zdecydowanie bardziej wytrawny. Do głosu dochodzi solidna goryczka, lecz nie jest w najmniejszym stopniu zalegająca. Alkohol zgrabnie ukryty.
Wysycenie: Nie przesadzone, również jak najbardziej odpowiednie dla stylu.
Opakowanie: Na etykiecie reniferki wraz z Mikołajem ubranym w chmielową czapkę – jest i wesoło i świątecznie. Kapsel jedynie z datą.
Komentarz: Bardzo solidne IPA. Zdecydowanie nie jest to West Coast jakich ostatnio pełno na rynku. Balans pomiędzy słodowością a goryczką wręcz świetny. Pomimo bogactwa smaków i aromatów, a także nie małej zawartości alkoholu, nic a nic nie straciło na pijalności. Bardzo rześkie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram