piątek, 26 grudnia 2014

Kormoran – Świąteczne


Kormoran – Świąteczne 16,5°blg 6,1%ABV

Cena: 5,50zł (czyżby cena adekwatna do jakości?)
Temperatura serwowania: ok. 12°C

Kolor: Brunatny, sprawdzając pod światło wydaje się dość klarowne.
Piana: Z początku piękna, obfita i bardzo gęsta. Nawet wyglądała na trwałą. Już miałem chwalić kiedy okazało się że jednak opada. I to całkowicie do zera. Lacing jakby mucha na szklance narobiła.
Zapach: No jest świątecznie. Przypraw dużo (głównie imbir). Do tego jakby karmelizowany cukier. Ogólnie dość słodki.
Smak: Niestety smak to dla mnie porażka. Słodkie, kakaowe z mdłym karmelem. Słodycz jest wręcz ulepkowa, zupełnie jakbym pił Pepsi bez gazu. Sytuacji nie ratuje lekka pikantność (imbirowa, cynamonowa). Całość kojarzy mi się z byle jakim grzańcem zamówionym w podłej knajpce.
Wysycenie: Na średnim poziomie. To chyba najmniej istotna cecha piwa świątecznego.
Opakowanie: Etykieta jest po prostu brzydka. Nie wiadomo czy to jakaś chatka betlejemska, czy bacówka chciwego gazdy. Ciemne, ponure i nieczytelne. Kapsel z logo (również brzydki).
Komentarz: Niestety piwo okazało się kompletną klapą. W życiu nie chciałbym go znaleźć pod choinką (pewnie bardziej cieszyłbym się z flaszki czystej bo mógłbym się tym chociaż upić). Jest mdłe, nieprzyjemnie przyprawowe i niesamowicie wręcz niepijane. No po prostu taki wyznacznik stylu „świąteczne”. I właśnie dlatego nie lubię tego stylu (oczywiście oceniając w nim musiałbym uznać, że nie jest tak źle). Myślę, że świąteczny czas już lepiej spędzić w knajpie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram