czwartek, 25 grudnia 2014

Mikkeller - Hoppy (Happy) Lovin’ Christmas


Mikkeller - Hoppy (Happy) Lovin’ Christmas 7,8%ABV

Cena: ok. 15
Temperatura serwowania: ok. 12°C

Kolor: Idealnie złoty, nieco wpadający w pomarańczowy. Występuje bardzo delikatna opalizacja.
Piana: Obfita i dość drobna piana utrzymuje się bardzo długo. W sumie towarzyszy niemal do końca degustacji. Ładnie oblepia ścianki szkła.
Zapach: Na pierwszym planie słodkie owoce tropikalne. Potężna dawka dojrzałego melona, marakui, papai a nawet ananasa. W tle delikatna cytrusowość, również słodka.
Smak: Goryczka zdecydowanie bardziej ziołowa niż zapowiadał to aromat. Jej poziom określiłbym jako średni a czas utrzymywania się w ustach jest bardzo krótki. Alkohol wyczuwalny jednak w najmniejszym stopniu nie przeszkadza. Piwo jest dość wytrawne lecz na finiszu ukazuje się nieco nut chlebowych oraz miasteczkowych (biszkopty). Całość jest bardzo pijalna.
Wysycenie: Dość spore a przy tym bardzo drobne (musujące niczym szampan).
Opakowanie: Etykieta w świątecznym klimacie. Kapsel golas z datą do lutego 2015 roku.
Komentarz: Nie jest to jakiś rzucający na kolana Christmas Ale. Pomimo tego to co oferuje piwo jest na wysokim poziomie (w szczególności aromat). Świąteczności nadaje fajnie wpleciony w całość alkohol. Niestety świątecznych dodatków czyli pędów sosny oraz imbiru właściwie nie wyczułem. Może to i lepiej niż miałyby zdominować piwo. Tak czy inaczej degustację zaliczam do przyjemnych.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram