środa, 24 grudnia 2014

Mikkeller - Santas Little Helper 2012 (Cognac Barrel Aged)


Mikkeller - Santas Little Helper 2012 (Cognac Barrel Aged) 10,9%ABV

Cena: ok. 35zł
Temperatura serwowania: ok. 15°C

Kolor: Bardzo ciemny brunatny, niemal czarny. Przy dnie szkła widać przepiękne rubinowe refleksy.
Piana: Niezbyt obfita i także dość nietrwała. Dużym plusem jest jej drobność oraz przepiękna beżowa barwa. Ładnie osadza się na szkle.
Zapach: Już od pierwszego momentu nie ma wątpliwości, że piwo było leżakowane w beczkach. Aromat lekko winny, kwaskowy został zestawiony z potężnym uderzeniem wytrawnej wanilii. Na dalszym planie znalazła się gorzka czekolada oraz kawa. Co ciekawe paloność niemal nie występuje. W miarę ogrzewania ujawnił się wyraźny kokos, dość słodki. Alkohol delikatny, bardzo subtelny.
Smak: W smaku jest bardzo podobnie. Niestety wanilia została zepchnięta na dalszy plan. Zastąpiła ją delikatna przyprawowość (ziołowa). Towarzyszyło mi niesamowite uczucie jakbym jadł batonik kokosowy, popijając czekoladową, nieco ziołową nalewką. Alkohol pomimo wyraźnej obecności nadal przyjemny. Body bardzo pełne, wykleja usta.
Wysycenie: Bardzo drobne, musujące. Nieco zbyt wysokie jak dla mnie.
Opakowanie: Kolejna genialna, świąteczna etykieta od Mikkellera. Kapsel w dużym formacie pod którym znów chciałbym uświadczyć korek.
Komentarz: Mocne tak w woltażu jak i oferowanych doznaniach piwo. Profil smakowy zdecydowanie pasuje do świątecznej aury. Kolejny doskonały „leżak” jaki miałem okazję spróbować. Nic tylko usiąść przy rozświetlonej choince i delektować się.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram