sobota, 20 grudnia 2014

Rooie Dop – Double Oatmeal Stout


Rooie Dop – Double Oatmeal Stout 9,6%ABV

Cena: 17zł
Temperatura serwowania: ok. 15°C

Kolor: Po prostu brunatny. Do czerni mu nieco brakuje.
Piana: Pomimo przepięknej beżowo brązowej barwy nie jest ani obfita, ani zbyt trwała. Nawet lacing pozostawia bardzo mizerny. Szkoda.
Zapach: Mnóstwo suszonych owoców takich jak rodzynki, figi a nawet wędzona śliwka (dymność na skraju autosugestii). W tle nieco karmelu, dość słodko, lekka miodowość (jakby utlenienie). Kawa czy czekolada niemal nie obecna, że o paloności nie wspomnę.
Smak: W smaku znalazło się wszystko to co zapowiadał aromat. Do tego doszła delikatna owocowa kwaskowość oraz lekka winność. Goryczka jak dla mnie na bardzo niskim poziomie. Tak jak użytego Saazu doszukać się mogę, tak Columbus jest dla mnie niewyczuwalny. Całość dość pełna, gładka, ciut wykleja usta (w końcu to oatmeal). Alkohol całkowicie niemal ukryty.
Wysycenie: Bardzo niskie. Niemal bliskie zeru. Może stąd te problemy z pianą. Tak czy inaczej w odbiorze bardzo przyjemne.
Opakowanie: Szata graficzna nie powala na kolana niestety. Duży plus za podanie pełnego składu piwa. Aby nie było zbyt kolorowo brak parametrów poza alkoholem a kapsel, choć czerwony - golas.
Komentarz: Piwo w stylu ma znacząco niższe noty. I całkowicie bym się z tym zgodził. Bliżej mu do quadrupla niż stoutu. Nie zmienia to jednak faktu, że jest bardzo dobre, wielowymiarowe. Chętnie dorwałbym kiedyś także wersję Bourbon BA.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram