piątek, 26 grudnia 2014

Wąsosz – Cicha Noc


Wąsosz – Cicha Noc 15,1°blg 6%ABV

Cena: poniżej 6zł
Temperatura serwowania: ok. 12°C

Kolor: Bardzo ciemny brunatny – a pierwszy rzut oka w teku wydaje sie być czarne.
Piana: Nie bardzo obfita lecz dość drobna. Opada do cieniutkiej warstewki w całkiem akceptowalnym tempie. Pozostawia delikatne koronki na szkle.
Zapach: Tu zostałem mocno zaskoczony. Na pierwszym planie bardzo słodki i mocny aromat Coca Coli. W tle także nie mniej słodka kandyzowana skórka pomarańczowa. Wszelkie nuty piernikowe oraz miasteczkowe bardzo delikatne, wręcz na granicy autosugestii.
Smak: Smak to niestety kompletna porażka. Dawno już nie spotkałem się z czymś tak słodkim i mdłym. Goryczka jest dość taninowa i ściągająca. Jedyny w miarę przyjemny smaczek którego się doszukałem to ta kandyzowana pomarańcza. Całą reszta jest karmelowa i nudna.
Wysycenie: Niemal zerowe. Niestety przyczyniło się to nieco do spotęgowania mdłości piwa.
Opakowanie: Bardzo chciałbym pochwalić chociażby etykietę. Niestety jest niesamowicie wręcz nijaka. Ta stajenka na przedzie obok chmielowego poletka to przepraszam ale co miała symbolizować? Kapsel tak samo biedny jak całość etykiety.
Komentarz: Jak takie piwa mają lądować w szkle po wigilii to ja dziękuję za całe świętowanie. Zdecydowanie bardziej wolę już nalać sobie „świątecznego” mocniejszego „czecha”. Zmęczyłem około 1/3 butelki po czym wygrzebałem coś znacznie lżejszego w odbiorze.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram