czwartek, 4 grudnia 2014

Weird Beard – Double Perle


Weird Beard – Double Perle 8,6%ABV

Cena: 18zł (330ml)
Temperatura serwowania: okolice 15°C

Kolor: Kolor bardzo ciemny, typowo stoutowy.
Piana: Obfita i dość drobna. Opada powoli. Bardzo ładnie pracuje w szkle przy czym mocno oblepia ścianki tworząc gęste koronki.
Zapach: Potężna dawka kawy. Nie ma najmniejszych wątpliwości, że to coffee stout. Pojawiają się oczywiście klasyczne nuty czekolady (gorzkiej) oraz kakao, lecz zostały zepchnięte na drugi plan. Całość wytrawna, z lekkim kwaskiem w tle.
Smak: Smak jest niemal odzwierciedleniem aromatu. Kawa, czekolada, kakao i paloność wręcz wgryzają siew kubki smakowe. Dodatek laktozy wyczuwalne – nie jest słodko lecz wyraźnie czuć pełnię piwa. Goryczka chmielowa ziołowa, na całkiem przyzwoitym poziomie (idealnie kontruje słodowość). Kwaśność słodów palonych wyraźna lecz przyjemna. Dobrze zamaskowany alkohol.
Wysycenie: Zdecydowanie wolałbym nieco niższe. Jest odpowiednie dla Black IPA, przy stoucie zdecydowanie powinno być mniejsze. Nadało nieco lekkości w smaku, pozostaje pytanie „po co?”.
Opakowanie: Etykieta w nieco mrocznym klimacie Weird Beard. Niestety mało info na temat parametrów piwa. Genialny kapsel z czaszką (dedykowany?).
Komentarz: Bardzo udana degustacja. Piwo oferuje ogromną dawkę tego co w stoutach najlepsze. Przy tym ani wysoki ekstrakt ani dodatek laktozy nie odebrały mu świetnej pijalności. Na Ratebeer ocena za styl jest dość niska. Powiedzmy sobie jednak szczerze – cóż to za styl coffee milk stout (w dodatku imperial?). Czasem warto olać styl i cieszyć się świetnym piwem (nawet jeśli jest hybrydą). Zdecydowanie warte spróbowania.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram