poniedziałek, 26 stycznia 2015

Brew Dog – Libertine Black Ale


Brew Dog – Libertine Black Ale 7,2%ABV 65IBU

Cena: 14zł
Temperatura serwowania: od ok. 10°C

Kolor: Bardzo ciemna, brunatna barwa, lecz nie smołowata czerń. Tak wiec typowo dla stylu.
Piana: Niezbyt obfita i niestety ale bardzo nietrwała. Pozostaje w postaci cienkiego krążka oraz delikatnie oblepia szkło.
Zapach: Motyw przewodni to kawa oraz chmielowa żywiczność. W tle delikatna ziołowość oraz karmel. Całość jednak jest bardzo nikła, zdecydowanie brakuje tu chmielowego kopa.
Smak: Tu jest dość podobnie, lecz z pewnością bardziej wyraziście. Posmaki palone oraz kwaśne zredukowane do minimum. Goryczka o świetnym cytrusowo-żywicznym profilu smakowym. Co z tego skoro brakuje jej dobre 20IBU. Całość jest zdecydowanie bardziej słodowa, niż goryczkowa.
Wysycenie: Jak na styl nieco poniżej średniego.
Opakowanie: Etykieta w tradycyjnej dla Szkotów stylistyce. Kapselek z logo.
Komentarz: Mam mały problem z oceną tego piwa. Z jednej strony klasyfikowane jest jako Black IPA – z racji zdecydowanie zbyt niskiej goryczki i nikłego aromatu chmielowego niestety nie jest według mnie dobrym wyznacznikiem tego stylu. Z drugiej strony nie sposób nie wspomnieć o bardzo dobrym balansie i pomimo, że niskim, to bardzo przyjemnym nachmieleniu (dodatek Simcoe jest doskonale wyczuwalny). Na Ratebeer piwo to ma 99/98 (overall/style) – ja bym prawdopodobnie tyle nie dał. Tak czy inaczej z pewnością jest to przyjemne piwo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram