czwartek, 15 stycznia 2015

Evil Twin – Molotov Cocktail


Evil Twin – Molotov Cocktail 13%ABV

Cena: 21zł
Temperatura serwowania: od ok. 12°C

Kolor: Barwa bardzo ciemnego soku pomarańczowego. Mocno opalizuje a w toni można dostrzec mnóstwo unoszących się drobinek chmielu.
Piana: Piana wręcz wzorcowa. Niesamowicie drobna i trwała, co nie jest zbyt często spotykane w jasnych, tak mocnych piwach. Do tego obłędny wręcz lacing.
Zapach: Tu dzieje się nie mniej. Na pierwszym planie solidne chmielowe uderzenie w postaci cytrusów, żywiczności oraz mnóstwa owoców tropikalnych takich jak melon, mango czy ananas. Całość bardzo słodka. W tle nieco nut zbożowych. Alkohol wręcz niebywale dobrze ukryty.
Smak: Pierwsze z czym miałem skojarzenia to ziołowy likier. Goryczka na średnim poziomie, bardzo przyjemna, krótka, o typowo żywicznym profilu smakowym. Alkohol wyczuwalny w postaci mocnego rozgrzania przełyku – pomimo tego całkiem przyjemny (nie przypomina bimbrowych posmaków znanych z tanich, mocnych piw).
Wysycenie: Jak na styl zdecydowanie powyżej średniego.
Opakowanie: O etykiecie ciężko mi coś specjalnego powiedzieć poza tym, że informacji na temat piwa jak zwykle bardzo mało. Kapselek brandowany.
Komentarz: Bardzo ciekawe piwo. Rzadko się zdarza pić IPA o tej mocy. Genialny alkohol w połączeniu z wcale nie małym nachmieleniem daje nieco ostry, drapiący efekt – zupełnie jakbyśmy rzeczywiście spożywali koktajl Mołotowa. Bez dwóch zdań to piwo to mocarz. Z pewnością rozgrzeje Cię nawet w najchłodniejszy wieczór niemal tak dobrze jak namiętna kobieta.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram