poniedziałek, 19 stycznia 2015

Evil Twin – The Cowboy


Evil Twin – The Cowboy 5,5%ABV 35IBU

Cena: 14zł
Temperatura serwowania: poniżej 10°C

Kolor: Odcień jasnego złota czyli typowo dla klasycznych pilsów. Klarowność również na poziomie bardzo stylowej czeskiej „12stki”.
Piana: Tutaj jest także stylowo. Całkiem obfita i drobna. Opada co prawda gdzieś w połowie degustacji, lecz na pocieszenie pozostawia ładne koronki na szkle.
Zapach: Głównymi nutami są zbożowość oraz bardzo subtelna nuta wędzona. Jej profil najbardziej kojarzy mi się z delikatnie tylko podwędzanym oscypkiem. Chmiel wyczuwalny minimalnie (klasyczna ziołowość).
Smak: Tu na szczęście wędzonka ma się ciut lepiej. Pozostaje w ustach całkiem długo po przełknięciu. Pomimo tego nadal jest niesamowicie delikatna i subtelna. Goryczka mocno stonowana, piłem mnóstwo klasycznych pilsów o zdecydowanie bardziej wyrazistej goryczce. Całość jest bardzo lekka w odbiorze, przyjemna i rześka.
Wysycenie: Dość spore – pasuje idealnie.
Opakowanie: Całkiem przyjemna wizualnie z „morską opowieścią” na temat „Kałbojów”. Kapsel z logo.
Komentarz: Z jednej strony muszę piwo ocenić bardzo pozytywnie. Jest niesamowicie pijalne, dobrze zbalansowane i w najmniejszym stopniu nie przesadzone, dzięki czemu powinno być świetną propozycją dla ludzi pierwszy raz sięgających po piwo wędzone. Z drugiej strony nie sposób przyznać, że oczekiwałem solidniejszych wrażeń – na tym polu odniosłem mały zawód. Jeśli jesteście fanami potężnej wędzonki to ostrzegam – w tym piwie jej nie odnajdziecie. Jeśli zaś chcesz ugasić pragnienie po dniówce przerzucania krowiego łajna – ten smoked pilzner orzeźwi Cię idealnie!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram