poniedziałek, 12 stycznia 2015

Port Brewing – Shark Attack Double Red Ale


Port Brewing – Shark Attack Double Red Ale 9,5%ABV 70IBU

Cena: 33zł
Temperatura serwowania: 10-12°C

Kolor: Barwa bardzo ciemnej miedzi, nieco wpada w czerwień. Bardzo mocna opalizacja.
Piana: Niezbyt obfita, lecz całkiem trwała – w postaci kilkumilimetrowej warstewki towarzyszyła mi przez całą degustację. Bardzo gęsto osiada na szkle.
Zapach: Mocne zestawienie chmielowej cytrusowości (użyto Centennial oraz Cascade) z solidną karmelowo-słodową bazą. W tle delikatna miodowość. Alkohol niemalże niewyczuwalny co przy tym woltażu nie często się udaje. Wraz z ogrzaniem potęguje się owocowa estrowość.
Smak: Goryczka chmielowa pomimo tego, że została dość mocno stłumiona słodowością, wraz z tą pochodzącą od alkoholu wydaje się całkiem odpowiednia. Alkohol już mniej zgrabnie ukryty w stosunku do aromatu, całkiem miło rozgrzewa. Oczywiście nie zabrakło miejsca na całą masę smaczków ciasteczkowych, karmelowych, opiekanych i melanoidynowych. Na samym finiszu ukryły się ciemne owoce leśne oraz odrobina suszonych – głównie rodzynki.
Wysycenie: Wysokie, nieco szczypiące. Zdecydowanie widziałbym dużo niższe w takim piwie.
Opakowanie: Eta jak eta, jednym się spodoba, innym nie. Kapsel z „japonkowym” motywem.
Komentarz: Bardzo przyjemne piwo. Odpowiadają mi takie wariacje na temat „stylu”. Pozycja gdzieś pomiędzy klasycznymi IPA a wszelkimi RISami, przy tym podobnież w dość stricte degustacyjnym stylu. Polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram