poniedziałek, 5 stycznia 2015

Siren – Shattered Dream


Siren – Shattered Dream 9,8%ABV

Cena: 23zł
Temperatura serwowania: ok. 15°C

Kolor: Ciemny brunatny. Choć w Teku wydaje się nieprzejrzysty na pierwszy rzut oka to pod światło widać, że bliżej mu do porteru niż typowych, smołowatych RISów.
Piana: Po prostu cudowna. Może nie jakoś obłędnie obfita, lecz niesłychanie wręcz trwała i drobniuteńka. W dodatku po prostu klei się do szkła jak naelektryzowana.
Zapach: Aromaty bardzo typowe dla stylu. Kawa, czekolada oraz kakao w połączeniu z przyjemnym alkoholem dają efekt pralinek. Jest zdecydowanie gorzko.
Smak: Klasyka sama w sobie. Po prostu piwne espresso. Całość dość wytrawna, gorzka. Chmielu właściwie się nie doszukałem – goryczka wydaje się pochodzić od słodów palonych. Z kolei częsta biorąca się od nich właśnie kwaśność tutaj została zepchnięta na daleki plan. Alkohol genialnie wręcz ukryty.
Wysycenie: Bardzo niskie. Odczucie w ustach zupełnie takie jakbym spijał cremę z espresso – piwo jest niesamowicie gładkie i aksamitne.
Opakowanie: Etykieta klasyczna, stonowana, o przepięknej fakturze papieru. Kapselek z logo.
Komentarz: Piwo po prostu wielkie. Bardzo klasyczny RIS. Nieco stonowany, ułożony lecz przy tym wcale nie nudny czy ulepkowo słodki. Myślę, że to doskonała baza do leżakowania w najróżniejszych beczkach. Jedne z lepiej ulokowanych w piwie pieniędzy :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram