poniedziałek, 9 lutego 2015

Amager Bryghus & Goose Island – Rye King


Amager Bryghus & Goose Island – Rye King 7,7%ABV 80BU

Cena: 23zł
Temperatura serwowania: ok. 15°C

Kolor: Barwa minimalnie ciemniejsza od tej znanej z Pepsi. Wydaje się być całkiem klarowne.
Piana: Z początku bardzo obfita i drobna. Z czasem opada pomału do cienkiej warstewki. Pozostawia gęste koronki na szkle.
Zapach: Nie ma się nad czym rozwodzić. Typowy stout – kawa, czekolada, subtelna popiołowość. Po ogrzaniu dochodzi delikatna wędzoność (ogniskowa). Alkohol ukryty całkowicie.
Smak: Tutaj już pojawia się zdecydowanie więcej smaczków wędzonych. Nadal jednak bliżej im do spalonego drewna, niż do wędlin czy oscypka. Pełnia na średnim poziomie. Odczucie w ustach nieco gładkie co zawdzięczamy sporemu udziałowi w zasypie żyta (22%). Posmaki palone intensywne, lecz krótkie. Kwaśność pochodząca od palonych słodów właściwie nie występuje – cieszy mnie to niezmiernie. Goryczka nie przesadzona, dobrze kontruje słodowość. Alkohol również tutaj został doskonale zamaskowany.
Wysycenie: Bardzo niskie.
Opakowanie: Etykieta typowa dla browaru, kapsel podobnież.
Komentarz: Bardzo solidny stout. Może nie z kategorii doznań ekstremalnych lecz w sumie wszystko w nim oceniam na plus. Świetny balans, przyjemna paloność oraz genialne smaczki wędzone. No cóż, nic dziwnego w tym, że Ratebeer pokazuje 99/100. Zdecydowanie polecam.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram