środa, 11 lutego 2015

Brew Age – Dunkle Materie


Brew Age – Dunkle Materie 16,8°blg 6,9%ABV 65IBU

Cena: nieznana
Temperatura serwowania: 10°C

Kolor: Odcień bardzo ciemny, brunatny lecz nie czarny. Piłem niejedno jaśniejsze BIPA więc jest przyzwoicie.
Piana: Bardzo obfita i drobna. Opada powoli do cieniutkiej warstewki. Mocno oblepia szkło.
Zapach: Na pierwszym planie wylądowały palone słody, nieco popiołu oraz nutka kawy (aromat ziaren, nie zaparzonego espresso). Chmielowość bardzo delikatna w postaci ziołowości oraz dość typowych cytrusów.
Smak: W smaku znów dominują ciemne słody. Paloność minimalna, nieco ogniskowa. Całkiem spora dawka gorzkiego kakao. Goryczka jako tak także zdaje się pochodzić w sporej części właśnie od palonego słodu. Także jemu piwo zawdzięcza całkiem sporą kwaśność. Całość sprawia wrażenie bardzo lekkiego, alkohol jest niemal nie wyczuwalny.
Wysycenie: Na średnim poziomie, jak najbardziej w porządku.
Opakowanie: Bardzo fajna etykieta. Nie dosyć, że na froncie jest ładny tłoczony napis to na kontrze można odnaleźć niemal każdą informację na temat piwa (np. dokładny skład). Kapselek jakiś taki smutny.
Komentarz: Piwo jest całkiem poprawne i w sumie nie mam się do czego przyczepić. Jednak zdecydowanie nie jest to Black IPA w moim guście. Pomimo, że smaczki palone są bardzo przyjemne (jest nawet mój ulubiony popiół) to zdecydowanie chętniej widziałbym je w jakimś American Stout czy Smoked Porter. Tak czy inaczej degustację zaliczam do przyjemnych. Podejrzewam, że piwo w Polsce niestety jest niedostępne.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram