poniedziałek, 2 lutego 2015

Brew Dog – Abstrakt AB:17


Brew Dog – Abstrakt AB:17 10,9%ABV

Cena: 63zł
Temperatura serwowania: pozwoliłem mu się nieco ogrzać

Kolor: Na pierwszy rzut oka niemal czarny, okazuje się jednak być po prostu brunatnym.
Piana: Zdecydowanie lepsza niż w AB:16. Przepiękna brązowa barwa, trwałość zaś na poziomie cieniutkiej warstewki. Lacing znikomy, lecz występuje.
Zapach: Jakżeby inaczej – kawa zdominowała niemal całość aromatów. W tle bardzo subtelna paloność oraz kwaśność. Po ogrzaniu ujawnia się delikatna wanilia. Alkohol delikatnie w tle.
Smak: Pierwsze co mnie urzekło to zdecydowana wytrawność piwa. Kawa oczywiście obecna, zestawiona ze sporą porcją gorzkiej czekolady. Kwaśność palonych słodów obecna, lecz co dość rzadko spotykane bardzo przyjemna, lekka. Pojawia się także miła popiołowość wywołująca efekt suchości w ustach. Alkohol genialnie wręcz zamaskowany. Aftertaste bardzo długi, nieco ziemisty.
Wysycenie: Na średnim poziomie.
Opakowanie: Etykieta bardzo oszczędna w formie, elegancka. Zamiast kapsla czarny korek wykonany ze sztucznego tworzywa.
Komentarz: Piwo to jest imperialnym porterem z udziałem żyta w zasypie. Zastosowano także dodatek kawy w trzech formach: espresso dodane do zacieru, zaparzona kawa podczas gotowania, a do whirlpoola i fermentacji dołożono kawę w formie ziarnistej. Dodatek żyta jest jednak nie wyczuwalny. Całość świetnie ułożona, bardzo kompleksowa i bogata. Po prostu świetny imperialny coffee porter.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram