poniedziałek, 16 lutego 2015

Brew Dog & Mikkeller – I Hardcore You


Brew Dog & Mikkeller – I Hardcore You 9,5%ABV

Cena: 19zł
Temperatura serwowania: ciut powyżej 10°C
Piwo to jest blendem Hardcore IPA (brew Dog) z I Beat You (Mikkeller). Po połączeniu ich razem jest dodatkowo dwukrotnie chmielone na zimno.

Kolor: Barwa ciemnej miedzi, nieco bursztynowa. Niemalże idealna klarowność.
Piana: Pomimo tego, że piana nie jest jakaś niesamowicie obfita, to utrzymuje się w postaci cienkiej warstewki przez całą degustację. Przy dość wysokim woltażu to zdecydowanie zaleta. W dodatku przepięknie oblepia szkło.
Zapach: Nie ma się tu nad czym rozwodzić. Po prostu genialne Imperial IPA. Solidna cytrusowość, nieco grejpfrutowa i pestkowa. Tuż za nią wyraźna, niemal lepka żywiczność (świeżutkie pędy sosny). Całości dopełniają delikatne nuty karmelowe.
Smak: Goryczka nieco powyżej średniej, doskonale skontrowana karmelową pełnią. Jej profil smakowy to dokładne odwzorowanie aromatu – cytrusowe albedo posypane świeża lupuliną. Alkohol nawet po ogrzaniu wyczuwalny jest jedynie w minimalnym stopniu.
Wysycenie: Dość niskie, jednak oceniając w ramach stylu nazwałbym je raczej średnim.
Opakowanie: Opakowanie w identycznym stylu co degustowany wcześniej przeze mnie porter. Mnie nie urzeka.
Komentarz: Doskonały wyznacznik stylu. Brak tu tak typowych dla polskich IPAs nut zbożowych czy też słomianych. Piwo przede wszystkim oczarowuje doskonałym wypośrodkowaniem pomiędzy pełnią i wytrawnością, słodyczą a goryczką.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram