sobota, 14 lutego 2015

Brew Dog – Old World Russian Imperial Stout


Brew Dog – Old World Russian Imperial Stout 9,5%ABV

Cena: 23zł
Temperatura serwowania: prawdopodobnie ok. 15°C

Kolor: Może nie „smoła” lecz nie wiele mu brakuje.
Piana: Bardzo gęsta, drobna i całkiem trwała co nie często zdarza się w tego typu piwach. Przepięknie pracuje w szkle przy czym pozostawia niezły lacing.
Zapach: Dominują aromaty słodkiej czekolady oraz kakao, co w połączeniu z delikatnym alkoholem daje świetny, pralinowy efekt. Kawowość zdecydowanie na drugim planie.
Smak: W smaku jest zdecydowanie mniej słodyczy, co oczywiście bardzo mnie cieszy. Smaczki palone umiarkowane, lekko drzewne, popiołowe. Kawa pomimo, że wyraźna nie dominuje na szczęście całości. Pomimo solidnej „ciasteczkowości” goryczka równoważy pełnię w idealny sposób. Alkohol pojawia się dopiero po ogrzaniu, jednak jedynie subtelnie dopełnia całości. Brak odczucia wyklejania ust.
Wysycenie: Oceniając „w stylu” muszę stwierdzić, że na średnim poziomie.
Opakowanie: Poza Mixtape 8 jest to zdecydowanie jedna z najlepszych etykiet szkockiego browaru. Niestety informacji na temat piwa jak zwykle nie znalazło się na niej wiele. Kapsel biedny lecz "who cares"?
Komentarz: Aż wstyd mi się przyznać, że tą już kultową pozycję wypiłem dopiero teraz. Z drugiej strony chyba na dobre wyszło, gdyż piwo leżakowało sobie od listopada 2013 roku. Śmiało mogę stwierdzić, że jest to jeden z lepszych, klasycznych RISów. Taki niemal wyznacznik stylu. Dodając do tego ponadprzeciętną pijalność otrzymujemy świetne piwo. Jeśli gdzieś się na niego natkniecie to warto się pokusić – zawodu nie doznacie.

1 komentarz:

Instagram