piątek, 6 lutego 2015

de Molen – Tsarina Esra Imperial Porter


de Molen – Tsarina Esra Imperial Porter 23,4°blg 11%ABV 93EBU

Cena: 19zł
Temperatura serwowania: ok. 15°C

Kolor: Ciemny, klarowny, z rubinowymi refleksami pod światło. Na pewno nie jest to jednak opisywana na etykiecie barwa 385 EBC.
Piana: Nawet nalewając dość energicznie ciężko ją zbudować. Szybko opada niemal do zera. Lacing również znikomy by nie rzec, że żaden.
Zapach: Potężna dawka suszonych owoców (śliwki, rodzynki, figi) oraz nieco melonowej słodyczy. W tle także sporo karmelu. Alkohol doskonale zamaskowany.
Smak: W smaku solidna porcja kwaskowatych owoców została zestawiona z delikatną, krótką palonością, której towarzyszy typowa kwaskowatość. Baza znów dość karmelowa, pełna. Tu także alkohol świetnie wpasowany, jedynie delikatnie rozgrzewa.
Wysycenie: W sumie to bliskie zeru.
Opakowanie: Etykieta typowa dla browaru, dużo informacji na temat piwa. Kapselek z logo.
Komentarz: Ogółem bardzo dobre piwo. Oceniając jednak w stylu nijak nie mogę zgodzić się, że jest to imperialny porter. Piwu dużo bliżej do całkiem niezłego quadrupla. I oceniając w tej kategorii jest na prawdę nieźle. Jak na porter zdecydowanie brakuje posmaków palonych zaś estrowe aromaty suszonych owoców znacznie przewyższają widełki stylu. Piwo w butelce spędziło blisko 2 lata więc obstawiam utlenienie. Tak czy inaczej degustacja jak najbardziej udana.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram