środa, 18 lutego 2015

Drake's – Jolly Rodger 2012


Drake's – Jolly Rodger 2012 9,6%ABV 72IBU

Cena: 51zł (0,65l)
Temperatura serwowania: powyżej 10°C

Kolor: Barwa klasyczna dla barleywine czyli typowa miedź. Solidne zmętnienie wraz z mnóstwem unoszących się drobinek (zdecydowanie bardziej wyglądają na osad białkowy niż chmiel).
Piana: Piana średniej obfitości oraz trwałości. Jednak jak na styl trzeba przyznać, że jest całkiem niezła. Bardzo mocno osadza się na szkle.
Zapach: Na początku pojawia się spora dawka suszonych owoców, estrowość oraz miód (nie ulepkowy, wielokwiatowy). Aromat chmielowy nie dominuje jednak jego sosnowa żywiczność jest bardzo wyraźna (brak jakichkolwiek cytrusów). Alkohol daje o sobie znać przez cała degustację – zdecydowanie mógłby być lepiej ukryty.
Smak: Pomimo znacznej pełni oraz miodowej słodyczy brak w ustach odczucia wyklejania. Goryczka na średnim poziomie, nieco szorstka, alkoholowa lecz w odpowiedni sposób kontruje wysoki ekstrakt. Aftertaste ziołowy, nieco żywiczny.
Wysycenie: Bardzo niskie – idealnie dobrane.
Opakowanie: Etykieta w fajnej, typowo nowofalowej, amerykańskiej stylistyce. Kapsel z logo browaru.
Komentarz: Zdecydowanie największą zaletą piwa jest rzadko spotykana w tym stylu ponadprzeciętna pijalność. Dużą butelkę śmiało można skończyć na długo przed upływem godziny. Niestety pomimo upływu czasu jaki piwo spędziło w butelce, alkohol nie ułożył się w należyty sposób. Bardzo przyzwoite barleywine, lecz niestety nic ponadto.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram