poniedziałek, 23 lutego 2015

Evil Twin – Yin & Yang


Evil Twin – Yin & Yang 10%ABV

Cena: 19zł
Temperatura serwowania: ok. 12°C

Piwo to jest blendem Yin (RIS – 33%) oraz Yang (Imperial IPA – 67%) – oba już recenzowałem więc teraz przyszła pora na ich mix.

Kolor: Barwa wydaje się być nieco jaśniejszą od taj znanej z Pepsi (niewielki w sumie dodatek RISu dał mocny efekt). Dobra klarowność.
Piana: Obfita, drobna oraz zaskakująco trwała – w postaci kilkumilimetrowej warstewki utrzymuje się przez cały czas. Pozostawia gęste koronki na szkle.
Zapach: Jak nic klasyczne Black IPA. Jest całkiem solidna chmielowość (głównie żywiczna oraz ziołowa) oraz nuty słodów palonych. Alkohol dużo lepiej ukryty niż w jasnym Yangu.
Smak: Na pierwszym planie zdecydowana goryczka. Odpowiednio kontruje dość znaczną słodowość piwa. W ślad za nią ujawnia się delikatna czekolada oraz ognisko (popiół, drewno). Na finiszu pojawia się posmak znany z „kukułek” (cukierki). Moc wyczuwalna w przyjemny, rozgrzewający sposób.
Wysycenie: Minimalnie powyżej średniego.
Opakowanie: Etykieta jak i piwo jest połączeniem Yin & Yang. Kapselek standardowy.
Komentarz: Bardzo przyjemne połączenie. Mieszając w odpowiednich proporcjach IPA oraz RIS uzyskano niemalże klasyczne Black IPA. Ogólne wrażenie jest bardzo pozytywne, osobiście jednak zdecydowanie bardziej przypadły mi do gustu standardowe wersje.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram