piątek, 13 lutego 2015

Nómada – Imperial Russian Stout


Nómada – Imperial Russian Stout 26°blg 10,5%ABV 50IBU

Cena: 14zł
Temperatura serwowania: 15°C

Kolor: Niemal całkowicie czarny i nieprzejrzysty. Z drugiej jednak strony nie sprawia wrażenia smołowatego.
Piana: Ciężko się tworzy nawet przy energicznym nalewaniu. Opada dość szybko pozostawiając po sobie jedynie delikatne ślady na szkle.
Zapach: Aromat bardzo typowy dla stylu. Solidna porcja kawy oraz gorzkiej czekolady. Całość jest mocno wytrawna, brak tu często występującej słodyczy. Alkohol ujawnia się wraz z ogrzaniem, pozostaje jednak całkiem przyjemny do samego końca degustacji.
Smak: Bardzo przyjemna paloność, ciut drzewna i ogniskowa. Podobnie jak w porterze, także i tutaj udało się uniknąć wyraźnej kwaśności słodów palonych. Goryczka minimalna, kontrująca pełnię w wystarczający sposób. Brak efektu wyklejania ust, czy też gładkości – odczucie w ustach jest raczej szorstkie w czym spory udział ma alkohol.
Wysycenie: Dość niskie, jednak oceniając w ramach stylu nazwałbym je raczej średnim.
Opakowanie: Opakowanie w identycznym stylu co degustowany wcześniej przeze mnie porter. Mnie nie urzeka.
Komentarz: Pomimo, że piwo nie jest oszałamiającym wyznacznikiem stylu, muszę przyznać, że robi bardzo dobre wrażenie. To co najbardziej mnie w nim ujęło to doskonały balans pomiędzy wytrawnością a słodyczą. Zdecydowanie świetna baza do leżakowania w beczkach. Myślę, że to dobre piwo do polecenia szczególnie komuś kto dopiero zaczyna przygodę z RISami.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram