czwartek, 12 lutego 2015

Perun – Licho nie śpi


Perun – Licho nie śpi 13°blg 5,4%ABV

Cena: 7,50zł
Temperatura serwowania: od ok. 12°C

Kolor: W shakerze jest niemalże czarny. Przy dnie widoczne brunatne przebłyski, tak więc "smołą" nie jest. Całkiem klarowne.
Piana: Niespecjalnie obfita i również nie tak trwała jakbym sobie życzył. Za to dużym jej plusem jest piękna orzechowa barwa oraz mocny lacing.
Zapach: Dominuje kawa. Tuż za nią ukryła się także spora dawka czekolady – tym razem zdecydowanie bardziej mlecznej niż gorzkiej (wyczuwam diacetyl, lecz przykryty aromatami czekolady oraz kawy nie przeszkadza). Udało mi się doszukać także delikatnej nuty popiołu (palony jęczmień).
Smak: Smak bardzo mnie zaskoczył. Po dość słodkich aromatach spodziewałem się wysokiej pełni oraz słodyczy. Miło zdziwiłem się całkiem solidną wytrawnością piwa. Z drugiej jednak strony całość jak na podany ekstrakt wydaje się być nieco wodnista. Brakuje tu ciała jakie wnosi zazwyczaj dodatek płatków owsianych. Goryczka na niskim poziomie, odpowiednia.
Wysycenie: Niemalże zerowe – idealnie dla stylu.
Opakowanie: Etykieta w klasycznej dla browaru stylistyce (niczym specjalnym nie zaskakuje). Kapsel w końcu z trwałym logo.
Komentarz: No cóż, jak to mówią „szału nie ma”. Z jednej strony otrzymujemy bardzo fajny kawowy profil smakowy. Z drugiej – piwu zdecydowanie brak „ciała”. W efekcie zamiast pić gęste piwne espresso, dostajemy w szkle kawę zbożową. Gdyby nie ten brak pełni byłoby naprawdę nieźle. Tak czy inaczej przyzwoite, "śniadaniowe" piwo.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram