czwartek, 26 lutego 2015

To Øl & Brew Dog – Hardcore Mælk Barrel Aged


To Øl & Brew Dog – Hardcore Mælk Barrel Aged 10,1%ABV

Cena: 34zł
Temperatura serwowania: 15°C

Piwo to jest mieszanką Hardcore IPA (brew Dog) z Sort Mælk (To Øl). Po zmieszaniu zostało dodatkowo poddane leżakowaniu w szkockich dębowych beczkach.

Kolor: Barwa typowa dla Black IPA, do całkowitej czerni niestety nieco brakuje.
Piana: Średnio obfita za to o dość drobnych pęcherzykach. W postaci krążka utrzymuje się niemal przez całą degustację. Pozostawia delikatne ślady na szkle.
Zapach: Zaskakująca wręcz mieszanka aromatów. Z początku dominują cytrusy, ziołowość oraz gęsta żywica czyli chmiel. Następnie ujawnia się dość kwaśna kawa oraz mleko (zsiadłe!). Wraz z ogrzaniem pojawiają się a następnie nasilają nuty zbutwiałego drewna oraz słodkiej wanilii. Alkohol idealnie zamaskowany.
Smak: Nie ma się co oszukiwać – beczka, beczka i jeszcze raz beczka! Dominują nuty drewna ziemistości, popiołu oraz wędzonki whisky (Arran). Nie brak też czerwonych owoców oraz słodkiego sherry. W tle czai się słodka, mleczna kawa oraz czekolada, która w połączeniu z alkoholem tworzy praliny. Całość jednak nie jest ulepkiem – została skontrowana solidnym nachmieleniem, o typowo żywicznym charakterze. Na finiszu pojawia się kwaskowatość, kojarząca się z palonymi słodami. Odczucie w ustach gęste, oleiste w czym upatrywałbym dodatek laktozy.
Wysycenie: Powiedziałbym, że pomiędzy niskim a średnim – pasuje idealnie.
Opakowanie: Przy tak ciekawym piwie oczywistym jest, że opakowanie schodzi na dalszy plan. Tym bardziej, że niczym szczególnym się ono nie wyróżnia.
Komentarz: Bez wątpienia jedno z ciekawszych piw jakie pojawiły się w moim szkle. Doskonały przykład, że nie tylko kupażowanie win daje niezłe efekty. Świetna pozycja pokazująca jak piwo może się z czasem otwierać i ewoluować w trakcie picia. Leżakowanie znów przyniosło genialny efekt. Zdecydowanie polecam lecz z małym zastrzeżeniem – miej na uwadze, że to naprawdę przedziwny blend.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram