czwartek, 19 marca 2015

Brew Dog – Everyday Anarchy White Wine Barrel Aged


Brew Dog – Everyday Anarchy White Wine Barrel Aged 10,3%ABV 45IBU

Cena: 51zł
Temperatura serwowania: okolice 15°C

Piwo to jest imperialnym saisonem leżakowanym w beczkach po francuskim białym winie.

Kolor: Typowa wręcz barwa nieco żółtego złota. Idealna klarowność jakiej nie powstydziłby się żaden koncern w eurolagerze.
Piana: Piana właściwie nie istnieje. Co prawda z początku coś tam się pojawia, niestety błyskawicznie opada do zera pozostawiając po sobie mizerny lacing.
Zapach: Zostałem zaatakowany sporą dawką cukierków, landrynek, tudzież odpustowych lizaków. Ogólnie rzecz ujmując jest niesamowicie słodko. Doszukałem się także kukurydzy z puszki oraz bardzo delikatnego rozpuszczalnika. Alkohol obecny, na szczęście mocno stłumiony.
Smak: W smaku zaś alkohol został całkowicie ukryty. I na tym właściwie koniec plusów. Dominują nuty miodowe, znane z dwójniaków czy półtoraków. Goryczka krótka lecz dość metaliczna. Na finiszu pojawia się sztuczna kwaśność kojarząca mi się z witaminizowanymi cukierkami.
Wysycenie: Zaskakująco niskie na jakby nie było belgijski styl. Piwo niesamowicie wykleja usta, jest pełne i gładkie w odczuciu.
Opakowanie: Opakowanie dość wesołe – piwo zawinięte jest w papierową torbę, zupełnie jakby było stworzone do spożywania „pod chmurką”.
Komentarz: Mam dość mieszane uczucia. Z jednej strony piwo jest niesamowicie dziwne – to zazwyczaj plus z mojej ocenie, gdyż lubię niestandardowe wariacje częstokroć całkowicie oderwane od konkretnego stylu. Z drugiej jednak muszę przyznać, że nie odkryłem w nim praktycznie niczego co sprawiłoby mi większą przyjemność. Odpustowe lizaki oblane miodem nie są moim ulubionym przysmakiem. Jeśli macie ochotę zainwestować w coś nietypowego to spróbujcie, w innym wypadku możecie poszukać ciekawszych „leżaków” w tej cenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram