czwartek, 26 marca 2015

Põhjala – Topeltnelson


Põhjala – Topeltnelson 8,2%ABV

Cena: 15zł
Temperatura serwowania: ok. 12°C

Kolor: Barwa ciemnego złota, niemalże wpada w miedzianą. Występuje delikatna opalizacja prawdopodobnie chmielowego pochodzenia.
Piana: Po nalaniu tworzy się dość obfita, z czasem jednak opada do kilkumilimetrowej warstewki. Ładnie osadza się na szkle.
Zapach: Na pierwszym planie obecny głównie chmiel. Odrobina cytrusów, lekka trawiastość oraz żywiczność. Całość jest jednak zdominowana przez winność (białe, niezbyt dojrzałe) oraz kwaśny agrest – czyli niemalże książkowa definicja Nelson Sauvin. W tle wyczuwalna delikatna nuta metaliczna.
Smak: Goryczka dość spora, nadal jednak nie jest to ekstremalnie nachmielone Double IPA. Dużym plusem jest rzadko spotykana niesamowita krótkość goryczki – zanika w ciągu kilku sekund. Aftertaste jest jednak dość ubogi, dominuje trawiastość i siano. Kontra słodowa oraz ukrycie alkoholu na średnim poziomie.
Wysycenie: Pomiędzy średnim a wysokim – dobrze dopasowane.
Opakowanie: Komiksowe postacie dwóch „Nelsonów”, poza tym mało info – nic specjalnego.
Komentarz: Nie będę ukrywał – Nelson Sauvin nie jest moją ulubioną odmianą chmielu. Nie przepadam za wszelkimi single hopami z nim w roli głównej. Tak więc rzeczą naturalną było, że podwójne IPA w którym go użyto nie trafi w me gusta. Pomimo tego wypadło przyzwoicie. Nie wrócę z pewnością więcej do tego piwa, lecz uważam degustację za udaną.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram