sobota, 4 kwietnia 2015

Mikkeller – HUES Oak Barrel Aged


Mikkeller – HUES Oak Barrel Aged 5%ABV

Cena: 34zł
Temperatura serwowania: dość solidnie schłodzone

Piwo w stylu Gueuze, które zostało poddane procesowi leżakowania w węgierskich dębowych beczkach.

Kolor: Określiłbym go jako miodowo pomarańczowy. Występuje delikatna opalizacja.
Piana: Ta którą udało mi się zbudować opadła szybko do cieniutkiego krążka pozostawiając po sobie na ściankach bardzo subtelny lacing.
Zapach: Pierwsze co mnie uderzyło to bardzo wyraźne aromaty pochodzące od leżakowania piwa w beczce. Sporo nut mokrego, wręcz zbutwiałego drewna. Nie brakuje także solidnej owocowości. W tle majaczy jeszcze odrobina farby emulsyjnej (jabłko, aldehyd).
Smak: Mocna z początku kwaśność bardzo szybko zanika. Po niej pojawiają się owoce tropikalne oraz na szczęście nieprzesadzona miodowość. Goryczka na bardzo niskim poziomie jednak zdecydowanie trawiasta. Całość robi wrażenie wytrawnej, nieco taninicznej i ściągającej co mocno pobudza do pracy ślinianki. O dziwo towarzyszył mi efekt rozgrzewania przełyku typowy dla piw o dwukrotnie wyższej zawartości alkoholu.
Wysycenie: Po prostu dość gładkie, nie zwraca na siebie zbytniej uwagi.
Opakowanie: Solidna, korkowana szampanówka to idealna butelka dla tego typu piwa.
Komentarz: Przyjemne, lecz nie rzucające na kolana piwo. Największą jego zaletą jest leżakowanie w beczce i wynikające z tego niuanse smakowe. Cena może nie do końca zachęca do zakupu, jednak ja jestem w 100% zadowolony z tejże degustacji.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram