środa, 15 kwietnia 2015

The Alchemist – Focal Banger

7%ABV Cena: 32zł


Trunek wyraźnie opalizujący, o jasnożółtej barwie i sporej początkowo pianie. Podczas degustacji opadła ona do cienkiej warstewki pozostawiając po sobie delikatny lacing na ściankach szklanki.

Aromat atakuje tuż po otworzeniu puszki i właściwie wypełnia całe pomieszczenie. Wyraźna, niemalże lepka żywiczność dominuje nad resztą aromatów. Przykryła ona owoce tropikalne, odrobinę cytrusów oraz ziołowość która zwiastuje solidną goryczkę.

Smak urzeka przede wszystkim doskonałym balansem pomiędzy pełnią (i tak bardzo niską) a goryczką na nieprzesadzonym poziomie. Jeśli już miałbym Siudo czegoś przyczepić to do zdecydowanie ziołowego, nieco wręcz trawiastego profilu smakowego. Minimalnie zabrakło tu rześkich cytrusów. Wysycenie na średnim poziomie, nie zapełnia nazbyt szybko żołądka, lecz jest wystarczające aby wydobyć z piwa wszelkie aromaty.

Doskonały wyznacznik dobrego IPA. Obłędnie orzeźwiający i pijalny dzięki czemu degustacja jest błyskawiczna. Niestety nadal dość ciężko doszukać mi się równie dobrze zbalansowanych piw na polskiej scenie browarów rzemieślniczych. Oby niebawem i u nas pojawiły się tego typu „standardy”, być może także właśnie w puszce.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram