środa, 15 kwietnia 2015

To Øl – Dangerously Close To Stupid


To Øl – Dangerously Close To Stupid 9,3%ABV

Cena: 18zł
Temperatura serwowania: okolice dyszki

Kolor: Żółciutki, niemalże słomkowy o bardzo wyraźnym zmętnieniu spowodowanym najprawdopodobniej brakiem filtracji.
Piana: Obfita i gęsta. Z czasem opada do cienkiej warstewki jednak przy tym poziomie alkoholu jest to jak najbardziej do wybaczenia. W szczególności, że lacing jest przepiękny.
Zapach: Tropiki, tropiki i jeszcze raz tropiki. Mango, melon, ananas, marakuja, brzoskwinia i co sobie jeszcze zażyczycie. Cytrusowość bardzo delikatna i stonowana. Największym plusem jest jednak kompletny brak alkoholu – po prostu chapeau bas.
Smak: Tutaj także jest całkiem nieźle. Zabrakło mi jednak goryczki. Piwo zdecydowanie opowiada się po stronie słodowej czy też wręcz ciut miodowej. Całość jest jednak bardzo przyjemna i okrutnie pijalna.
Wysycenie: Na średnim poziomie, odpowiednie.
Opakowanie: Klasyka duńskiego browaru. Kapselek golas.
Komentarz: Jak sam browar podaje w piwie użyto wręcz „głupią” ilość chmielu (odmiany to Citra i Centennial). W połączeniu ze stosunkowo jak na tak mocne piwo jasnym zasypem uzyskano obłędnie pijalne Imperial IPA. Spożywanie go duszkiem (przed czym ciężko się ustrzec) lub w ilości większej niż jedno może nie jest od razu głupotą, lecz z pewnością zakrawa na nierozwagę. Czy kupować? Cytując Stachurę „…jeszcze jak warto!”.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram