środa, 13 maja 2015

Brooklyn Brewery – Black Chocolate Stout


Brooklyn Brewery – Black Chocolate Stout 24°blg 10%ABV 51IBU

Cena: 23zł
Temperatura serwowania: niemalże tak zwana pokojowa

Kolor: Całkowicie czarny. Brak choćby nikłych refleksów przy dnie szklanki.
Piana: Przede wszystkim ciężka do zbudowania. Również jej trwałość pozostawia nieco do życzenia. Broni się piękną, orzechową barwą oraz delikatnym, lecz ładnym lacingiem.
Zapach: Z początku dość typowo – sporo czekolady, gorzkiego kakao oraz kawy. Wraz z ogrzaniem pojawia się jednak sporo owocowości (porzeczka, wiśnia). Wszystkiemu towarzyszy nieprzesadzony alkohol.
Smak: W ustach za to właśnie owoce grają pierwszoplanową rolę. Oczywiście cechy typowe dla Imperialnego Stoutu także obecne – głównie przyjemna, pozostawiająca suchość w ustach popiołowość. Nie mogłem się jednak oprzeć wrażeniu jakby do piwa zostało dodane 20% Krieka. Goryczka chmielowa znikoma, ta obecna wydaje się pochodzić w dużym stopniu od słodów palonych (kwaśności także nie brakuje). Alkohol obecny, bardzo mocno rozgrzewający.
Wysycenie: Oceniając w ramach stylu jest na średnim poziomie.
Opakowanie: Etykieta niczym specjalnym nie zaskakuje. Miło jednak, że na „zastępczej” niemieckiej kontrze podano użyte odmiany chmielu – Willamette oraz Fuggle.
Komentarz: Mówiąc w skrócie – bardzo dobre piwo, w pełni zasługujące na pełne 100 na Ratebeerze. W żadnym wypadku jednak nie jest to klasyczny RIS. Sporo w nim smaczków owocowych, brakuje zaś efektu wyklejania ust. Pomimo tego piwo zapewniło mi wyśmienitą degustację.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram