wtorek, 26 maja 2015

Buxton Brewery – Very Far Skyline


Jest to chmielone na zimno Berliner Weisse, dodatkowo poddane procesowi leżakowania w beczkach po Chardonnay.

5%ABV Cena: 18zł


Piwo nalewa się całkowicie bez piany – wygląda jak cydr. Także lacing nie występuje w najmniejszym stopniu. Kolor opisałbym jako bardzo jasne złoto.

Aromat przeciekawy. Dominuje ocet jabłkowy. W tle odrobina skóry oraz zbutwiałego drewna. Im cieplej, tym więcej chmielowych kwiatków.

W smaku jest solidny, typowy dla stylu kwasek. Poza tym sporo tanin oraz piwniczności. Wysycenia brak – nie było więc też jak zbudować pianę. Z ciekawości odrobinę ogrzałem – pojawiło się więcej słodyczy, o dziwo miodowej. Alkoholu oczywiście brak a całość jest okrutnie wręcz pijalna.

Podsumowując – nieco dziki, nie tak czysty smakowo jak zazwyczaj Berlinerek. Beczka nadała nieco stęchlizny oraz octu. W efekcie otrzymaliśmy piwo ponadprzeciętnie orzeźwiające, lecz nawet w najmniejszym stopniu nie nudne czy płaskie. Leżakowanie w drewnie piw delikatnych coraz bardziej mi się podoba. Jedyne do czego bym się przyczepił to stanowczo zbyt niskie wysycenie. Reszta zdecydowanie nietuzinkowa. Fajny kwach w jeszcze fajniejszej cenie.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram