poniedziałek, 4 maja 2015

de Molen – Hel & Verdoemenis

24°blg 10%ABV 102EBU Cena: 19zł


Tym razem od samego początku przewidywałem, że wpis będzie krótki. Piwo o ciemnej, brunatnej barwie, do solidnego RISu niestety brakuje nieco więcej czerni. Piana z początku nawet przyzwoita, opada jednak szybciutko do minimalnego krążka. Nawet lacing jest zaskakująco mizerny.

Jeśli chodzi o aromat to zdecydowanie pozytywną cechą jest solidna dawka kakao oraz całkowicie ukryty alkohol. Innych zalet się nie doszukałem, gdyż kompletnie nic innego się tu nie dzieje. Nie pomaga nawet całkowite ogrzanie piwa.

W smaku jest dość podobnie czyli nijako. Trochę kakao, ciut paloności, delikatnie rozgrzewający alkohol. Poza tym nie pojawia się nic ciekawego. Całość jest tak uładzona, że wręcz nudna. Brak wysoko notowanej na etykiecie goryczki. Poprawne jest za to bardzo niskie, gładkie wysycenie.

Szczerze mówiąc nie ma się nad czym rozwodzić. Być może komuś zakochanemu w mocno wyleżakowanych Stoutach przypadnie do gustu. Dla mnie to jednak taki „RIS dla dzieci”. Nic specyficznego, ciekawego, lub chociaż godnego miana wyznacznika stylu. Myślę, że można lepiej zainwestować dwie dyszki ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram