czwartek, 7 maja 2015

Evil Twin Brazil & Tupiniquim – Extra Fancy IPA


Evil Twin Brazil & Tupiniquim – Extra Fancy IPA 6,3%ABV

Cena: 18zł
Temperatura serwowania: poniżej 10°C

Kolor: Jaśniutki, wręcz słomkowy. Zmętnienie którego nie powstydziłby się niejeden weizen.
Piana: Nie oszałamia ani obfitością, ani też gęstością, trwałością także nie – opada do cienkiego krążka. Lacing nazwałbym co najwyżej przyzwoitym.
Zapach: Główne nuty to zbożowość, ciut owoców cytrusowych, nieco tropikalnych oraz ziołowość. W tle niezbyt pożądana kwaskowość – także kojarząca mi się z pszeniczniakami. Całość zdecydowanie zbyt mało intensywna.
Smak: Goryczka co najwyżej średnia. Na dodatek zdecydowanie trawiasta, łykowata i zalegająca długo na podniebieniu. Kontra słodowa niska, piwo właściwie sprawia wrażenie wodnistego. Pomimo całej tej lekkości brakuje efektu orzeźwienia.
Wysycenie: Po prostu średnie – to chyba najlepsza cecha tego piwa.
Opakowanie: Butelka jakoś do mnie nie przemawia – specyficzna pojemność 310ml, etykieta posrebrzana. Za to kapselek z kolorową papugą bardzo oryginalny.
Komentarz: Przykro mi lecz muszę przyznać, że piwo to jest kompletną porażką. Ratebeer przy notach 82/60 niestety nie kłamał. Co prawda Extra Fancy nie ma solidnych wad kwalifikujących je do zasilenia wodociągów, jednak nie doszukałem się w nim niczego co sprawiłoby mi przyjemność podczas degustacji. Można znacznie lepiej wydać tę kwotę.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Instagram